Varšavska blokirana kontejnerima

Printer-friendly versionSend to friend

Photo:PIXSELLPhoto:PIXSELLAktivisti Prava na grad i Zelene akcije noćas su oko 4 sata započeli stalno čuvanje Varšavske od bagera Hoto gurpe, koja ondje planira iskopati ulaz u podzemnu garažu za projekt Cvjetni, nekadašnji Cvjetni prolaz. Postavljena su dva kontejnera koja će služiti kao info-točka, gdje se građani mogu prijaviti u Živi zid za Varšavsku.

S obzirom da bi danas trebala biti donesena odluka o žalbi stanara i da dvije udruge ne vjeruju da će radovi biti zaustavljeni, bez obzira na rješenje, aktivisti su odlučili neprekidno dežurati u Varšavskoj.

Kontejneri su odabrani zato što ih je teže maknuti nego tijela prosvjednika i teže je bušiti ako se nalaze nasred gradilišta. Glumac Vili Matula pojasnio je da se na ovaj način nastavlja akcija građanskog neposluha kako bi se "spriječilo otvaranje rupe u javnom prostoru".
Pročelnik za komunalne poslove Grada Zagreba Davor Jelavić kaže da će kontejneri biti uklonjeni od strane policije, a ako uklanjanje bude radila komunalna služba, onda će i ispostaviti račun onome tko ih je dovezao.

Teodor Celakoski iz Prava na Grad je izjavio za net.hr da je policija uistinu došla u Varšavsku ali da se povukla i odustala od uklanjanja nakon što su se aktivisti popeli na kontejner.

Zelena akcija i Pravo na Grad su pozvali građane da se pridruže njihovom prosvjedu Ne damo Varšavsku, 10.02.2010. godine u 18 sati. (Izvor: Danas.net.hr)

Tag Cloud

KampanjaInfo.org

Take Back The Tech
read about take back the tech campaign in SEE on local languages on: www.kampanjainfo.org

Ne damo Varšavsku!

Ne damo Varšavsku

queer festival sarajevo 09 banner

Festival as any other - Festival of arts and engaged art

Secularism and Religion

Secularism and Religion in SEE

Read our new dossier on Secularism and Religion in SEE (the versions in the local languages to be online very soon)